Dzień dobry

Nazywam się Jerzy Świdziński. Jestem właścicielem Księgarni mm im. św. Jadwigi Królowej.

Patronką księgarni jest św. Jadwiga Królowa, kanonizowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas uroczystej Mszy św. na Błoniach krakowskich w 1997 roku.

Ze św. Jadwigą ściśle związana jest również nazwa księgarni – „mm”, bowiem te dwie litery splecione ze sobą były zewnętrznym wyrazem duchowości naszej świętej Królowej, która pragnęła w swoim życiu osiągnąć doskonałą syntezę ducha Marii z duchem Marty, czyli syntezę człowieka modlitwy i człowieka czynu.

Taka jest też misja księgarni: udostępnić Czytelnikom korzystającym z Internetu możliwość dostępu do dobrej książki, zarówno tej traktującej o sprawach ściśle duchowych i religijnych, jak również tej z dziedzin dotyczących spraw bardziej przyziemnych.

Głównymi hasłami księgarni są:

WIARA – PATRIOTYZM – KONSERWATYZM – WOLNA Gospodarka.

Stąd wynika, że będzie u nas można odnaleźć katolickie książki religijne, książki o tematyce patriotyczno-narodowej oraz promujące myśl konserwatywną i wolnorynkową. Chcielibyśmy, aby każdy, kto pragnie pogłębić swoją wiarę i uczucia patriotyczne, kto odczuwa w sobie potrzebę obrony chrześcijańskiej kultury i obyczajów oraz nie zgadza się na sztuczne ograniczanie swobody i wolności gospodarczej, mógł w jednym miejscu otrzymać książki, które mogą pomóc w rozwoju duchowym oraz przyczynić się do wsparcia umiejętności dobrego i odpowiedzialnego życia w rodzinie i w społeczeństwie.

Oczywiście do skorzystania z oferty księgarni zapraszamy wszystkich, również tych którzy nie czują się związani z Kościołem katolickim i wyżej wymienionymi ideami, ale którzy być może odnajdą u nas interesujące ich pozycje.

Chcielibyśmy również poinformować, że do każdego zamówienia będziemy starali się dołączyć obrazek z modlitwą Sodalicji Świętej Jadwigi Królowej, który oprócz swojej duchowej roli może również pełnić funkcję zakładki do książki.

Mamy nadzieję, że spełnimy choćby część Państwa oczekiwań, i równocześnie zwracamy się z prośbą o nadsyłanie na nasz adres wszelkich sugestii, które mogłyby przyczynić do lepszego funkcjonowania księgarni. W miarę możliwości postaramy skorzystać z najlepszych pomysłów.

Życzymy udanego i owocnego korzystania z oferty księgarni internetowej „mm”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *